Bilişim Güvenliği

İşletmelerin uzun ömürlü olabilmeleri ve verimli performans ortaya koymaları, bilişim güvenliğine yaptıkları yatırımlarla doğru orantılıdır. Bilişim güvenliği denildiğinde en alt kademede akla antivirüs kullanımı gelmekle birlikte, gelişen tehditlerle beraber

  • Güvenlik duvarı (firewall),
  • Saldırı önleme sistemleri (IPS: Intrusion Prevention System),
  • Veri sızıntısını engelleme (DLP: Data Leakage Prevention),
  • Antispam (istenmeyen e-postaların engellenmesi),
  • Antispyware (casus yazılım engelleme),
  • İçerik filtreleme (content filtering) gibi birçok yeni koruma bileşeninin de kullanılması zorunlu hale gelmiştir.

Bu alanlara yatırım yapan şirketlerin yatırımlarının karışılığını fazlasıyla aldıkları, bilişim güvenliğinin bir lüks değil, zorunlu bir ihtiyaç olduğu artık kabul edilen bir kavramdır. İnternet ve ağ güvenliğini sağlayan ve veri sızıntısını engelleyen, antivirüs/antispam/içerik filtreleme çözümlerini aktif olarak kullanan firmalar iış sürekliliğini, eleman verimliliğini arttırırken, ticari sırlarının istenmeyen kiışilerin eline geçmesi riskini ortadan kaldırarak rakiplerine göre önemli avantajlar elde edebilmektedirler.

Grubumuz bünyesinde bilişim güvenliği konularında distribütörlük yapan firmalarımız, bu alandaki ihtiyaçlarınızı ücretsiz danışmanlık ve ürün konumlandırma avantajı ile sunmaktadır. Bilişim güvenliği genel olarak çeşitli yazılım ve donanım ürünlerine bağlı olsa da, aslında satın alınan ürünler değil, ürünleri de içeren komple bir çözüm olarak değerlendirilebilir.

Bilişim güvenliği konularında tüm soru, sorun ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!