Adli Bilişim İncelemeleri

Günümüzde bilgisayar, cep telefonu ve benzeri kullanmadan iş ve sosyal yaşantımızı devam ettirmemiz artık neredeyse mümkün olmaktan çıktı. İşlerimizi sürdürmek ve çevremizle olan iletişimimizi sürdürmek için kullandığımız bu cihazlar, bir yandan hayatımızı kolaylaştırırken, bir yandan da bazı kişiler tarafından suç amaçlı olarak kullanılabiliyor.

Uzun bir süredir ülkemizde de emniyet teşkilatı, askeriye ve istihbarat teşkilatlarında bu vakaların çözülebilmesi amacıyla kurulmuş bilişim suçları departmanları başarılı bir şekilde görev yapmaktadırlar. Forensas Adli Bilişim Hizmetleri, adli bilişim alanındaki yatırımları ile kişi ve kurumların adli bilişim problemlerinin çözümünde önemli bir boşluğu doldurmaktadır. Hard disk, cep telefonu, GPS navigasyon cihazı, modem ve benzeri cihazlar üzerinde detaylı ve kapsamlı incelemeler yapabilen ekibimiz, söz konusu ortamlar kullanılarak işlenen suçların veya adli vakaların aydınlatılması konusunda ciddi çalışmalar yapılmaktadır.

Sıklıkla karşılaşılan adli bilişim vakalarına örnek olarak ticari sırların çalınması, çalışanların suistimalleri, internet üzerinden uzaktan ağa sızma girişimleri, kredi kartı sahtekarlıkları, bankaların internet şubelerine sızarak kullanıcı hesaplarındaki paraların çalışması, eşlerin internet üzerinden birbirlerini aldatmaları, internet ve telefon yoluyla hakaret ve taciz olayları gösterilebilir. Bu incelemelerde ilgili kayıt ortamının birebir kopyası çıkartılarak bulunan deliller profesyonel adli bilişim yazılımları ile uzman mühendislerimiz tarafından incelenir ve ilgili vaka hızlı bir şekilde sonuçlandırılır. Adli bilişim vakalarının yanı sıra firmamız veri kurtarma, şifre çözme, silinmiş veya kriptolanmış verilere ulaşma gibi konularda da hizmet vermektedir.

Bizi Takip Edin!